KIOXIA PM7-R Series KPM7VRUG15T3 - SSD - Enterprise, Read Intensive - encrypted - 15360 GB - internal - 2.5" - SAS 24Gb / s - Self-Encrypting Drive (SED)
Ražotājs
TOSHIBA
Ražotāja kods
KPM7VRUG15T3
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.13 kg
Ražotāja cena
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
TOSHIBA
Ražotāja kods
KPM7VRUG15T3
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.13 kg
Ražotāja cena
Device Type
Solid state drive - internal
Capacity
15360 GB
Hardware Encryption
Yes
NAND Flash Memory Type
3D triple-level cell (TLC)
Form Factor
2.5"
Interface
SAS 24Gb/s
Features
Width
69.85 mm
Depth
100.45 mm
Height
15 mm
Weight
130 g
Drive Writes Per Day (DWPD)
1
Drive Class
Enterprise, Read Intensive
Drive Transfer Rate
2.25 GBps (external)
Internal Data Rate
4200 MBps (read) / 4100 MBps (write)
4KB Random Read
720000 IOPS
4KB Random Write
160000 IOPS
MTBF
2,500,000 hours
Interfaces
1 x SAS 24Gb/s
Compatible Bay
2.5"
Power Consumption
5 Watt (ready)
Service & Support
Limited warranty - 5 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
70 °C
Min Storage Temperature
-40 °C
Max Storage Temperature
80 °C
Humidity Range Operating
5 - 95% RH