GP-P850GM
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
100
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
GIGABYTE
Ražotāja kods
GP-P850GM
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
100
Tuvākā piegāde
Total power
850 W
AC input voltage
100 - 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Maximum input current (@110V)
12 A
Maximum input current (@220V)
6 A
Power factor
0.9
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
120 W
Combined power (+12V)
846 W
Combined power (+5V)
120 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+12V)
70.5 A
Max output current (+5V)
20 A
Max output current (-12V)
0.3 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Hold time
16 ms
Efficiency
90%
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Motherboard power cable length
61 cm
Number of SATA power connectors
8
SATA power cable length
600,750,900 mm
PCI Express power connectors (6+2 pin)
4
PCI Express power cable length
75 cm
CPU power connector (4+4 pin)
Y
CPU power cable length
60 cm
ATX power connector (20+4 pin)
Y
Floppy drive power connector
2
Floppy disk drive connector
Floppy disk drive cable length
89 cm
Cabling type
Modular
Purpose
PC
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
ATX version
2.31
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Product colour
Black
Cooling type
Active
Fan diameter
12 cm
Number of fans
1 fan(s)
Fan location
Top
On/off switch
Width
150 mm
Depth
140 mm
Height
86 mm