Chieftec VALUE SERIES APB-500B8 - Power supply (internal) - ATX12V 2.3 - AC 230 V - 500 Watt - active PFC - silver
Ražotājs
CHIEFTEC
Ražotāja kods
APB-500B8
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
212
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
CHIEFTEC
Ražotāja kods
APB-500B8
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
212
Tuvākā piegāde
Total power
500 W
AC input voltage
230 V
AC input frequency
50 Hz
Input current
4 A
Power factor
0.9
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Combined power (+5Vsb)
12.5 W
Max output current (+3.3V)
22 A
Max output current (+12V1)
24 A
Max output current (+12V2)
21 A
Max output current (+5V)
19 A
Max output current (-12V)
0.3 A
Max output current (+5Vsb)
2.5 A
Efficiency
80%
Power protection features
Over voltage, Overload, Short circuit, Under voltage
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Number of SATA power connectors
3
EPS power connector (8-pin)
N
PCI Express power connectors (6+2 pin)
1
Floppy disk drive connector
Y
Purpose
PC
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
ATX version
2.3
Certification
CE, CB, TÜV, EAC
Product colour
Silver
Cooling type
Active
Fan diameter
12 cm
Number of fans
1 fan(s)
On/off switch
Y
Width
150 mm
Depth
140 mm
Height
87 mm