Chieftec VALUE SERIES APB-400B8 - Gamer Series - power supply (internal) - ATX12V 2.3 - AC 230 V - 400 Watt - active PFC - silver
Ražotājs
CHIEFTEC
Ražotāja kods
APB-400B8
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
214
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
CHIEFTEC
Ražotāja kods
APB-400B8
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
214
Tuvākā piegāde
Total power
400 W
AC input voltage
200 - 240 V
AC input frequency
47 - 63 Hz
Input current
3 A
Power factor
0.9
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
100 W
Combined power (+12V)
360 W
Combined power (+5V)
100 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Combined power (+5Vsb)
12.5 W
Max output current (+3.3V)
17 A
Max output current (+12V)
30 A
Max output current (+5V)
16 A
Max output current (-12V)
0.3 A
Max output current (+5Vsb)
2.5 A
Power protection features
Over voltage, Overload, Short circuit, Under voltage
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Motherboard power cable length
35 cm
Number of SATA power connectors
3
SATA power cable length
150,350 mm
Peripheral (Molex) power cable length
150,350 mm
EPS power connector (4+4 pin)
Y
PCI Express power connectors (6+2 pin)
1
PCI Express power cable length
35 cm
CPU power connector (4+4 pin)
Y
CPU power cable length
Floppy drive power connector
1
Floppy disk drive connector
Purpose
PC/Server
Power supply unit (PSU) form factor
PS/2
80 PLUS certification
80 PLUS
ATX version
2.3
Product colour
Silver
Fan diameter
12 cm
Number of fans
1 fan(s)
Width
140 mm
Depth
150 mm
Height
87 mm