Chieftec Smart Series GPS-500A8 - Power supply (internal) - ATX12V 2.3 - 80 PLUS - AC 230 V - 500 Watt - active PFC - black
Ražotājs
CHIEFTEC
Ražotāja kods
GPS-500A8
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
103
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
CHIEFTEC
Ražotāja kods
GPS-500A8
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
103
Tuvākā piegāde
Total power
500 W
AC input voltage
230 V
AC input frequency
47 - 63 Hz
Combined power (+3.3V)
130 W
Combined power (+12V)
408 W
Combined power (+5V)
130 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Max output current (+3.3V)
22 A
Max output current (+12V)
12.5 A
Max output current (+12V1)
24 A
Max output current (+12V2)
21 A
Max output current (+5V)
19 A
Max output current (-12V)
0.3 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Efficiency
80%
Power protection features
Over current, Over voltage, Overheating, Overload, Short circuit, Under voltage
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Number of SATA power connectors
3
PCI Express power connectors (6+2 pin)
1
Floppy drive power connector
1
Purpose
PC
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
80 PLUS certification
80 PLUS
ATX version
2.3
Product colour
Black
Cooling type
Active
Fan diameter
12 cm
Width
150 mm
Depth
140 mm
Height
87 mm