Ražotājs
GIGABYTE
Ražotāja kods
GP-AP850GM
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
50
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
GIGABYTE
Ražotāja kods
GP-AP850GM
Artikuls
Intrastat
Kopā pieejams (gab.)
50
Tuvākā piegāde
Total power
850 W
AC input voltage
100 - 240 V
AC input frequency
47 - 63 Hz
Input current
10 A
Power factor
0.9
Power Factor Correction (PFC) type
Active
Combined power (+3.3V)
120 W
Combined power (+12V)
846 W
Combined power (+5V)
120 W
Combined power (-12V)
3.6 W
Combined power (+5Vsb)
15 W
Max output current (+3.3V)
20 A
Max output current (+12V)
70.5 A
Max output current (+5V)
20 A
Max output current (-12V)
0.3 A
Max output current (+5Vsb)
3 A
Hold time
16 ms
Efficiency
90%
Power Good signal delay range
100 - 150 ms
Power protection features
Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Motherboard power connector
20+4 pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin)
Motherboard power cable length
65 cm
Number of SATA power connectors
6
SATA power cable length
450,550,650,750 mm
EPS power connector (8-pin)
Y
PCI Express power connectors (6+2 pin)
6
CPU power connector (4+4 pin)
Y
ATX power connector (20+4 pin)
Floppy drive power connector
2
Floppy disk drive connector
PCI Express connector
Cabling type
Modular
Purpose
PC
Power supply unit (PSU) form factor
ATX
80 PLUS certification
80 PLUS Gold
ATX version
2.31
Mean time between failures (MTBF)
100000 h
Product colour
Black
Fan diameter
13.5 cm
Number of fans
1 fan(s)
Fan location
Top
On/off switch
Width
150 mm
Depth
160 mm
Height
86 mm