DCPL3560CDWRE1
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
12.702148 kg
Kopā pieejams (gab.)
17
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
BROTHER
Ražotāja kods
DCPL3560CDWRE1
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
12.702148 kg
Kopā pieejams (gab.)
17
Tuvākā piegāde
Printer Fonts
Scalable PCL x 73 ¦ Bitmapped PCL x 12 ¦ Scalable PostScript x 66
Device Type
Multifunction printer
Printing Technology
LED - colour
Recommended Monthly Volume
Up to 3000 pages
Display Colour Support
Colour
Display Features
Touch screen
Connection Availability
Yes
Interface
USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n)
Office Machine Features
Standard Memory
512 MB
Max Copying Speed
Up to 26 ppm (mono) / up to 26 ppm (colour)
Max Copying Resolution
Up to 600 x 600 dpi (mono) / up to 600 x 600 dpi (colour)
Max Copying Resolution Class
Max Document Enlargement
400%
Max Document Reduction
25%
Maximum Copies
999
Copying Features
Sort, N-in-1, ID Copy
Max Printing Resolution
Up to 600 x 2400 dpi (mono) / up to 600 x 2400 dpi (colour)
Max Printing Resolution Class
Max Printing Speed
Printer Drivers / Emulations
PCL 5e, PCL 5c, BR-Script 3, PDF 1.7, PCL 6 (XL 3.0)
Automatic Duplexing
Yes
First Print Out Time B/W
13.5 sec
First Print Out Time Colour
13.5 sec
Scan Element
CIS
Optical Resolution
1200 x 1200 dpi
Interpolated Resolution
19200 x 19200 dpi
Grayscale Depth
8-bit
Colour Depth
24-bit
Colour Depth (Internal)
48-bit
Original Type
Sheets
Document Feeder Capacity
50 sheets
Min Media Size
105 x 147.3 mm
Max Media Size
A4/Legal
Min Media Weight
60 g/m²
Max Media Weight
163 g/m²
Supported Media Type
Envelopes, plain paper, labels, recycled paper, bond paper, thin paper, thick paper, glossy paper
Supported Media Sizes
ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), Legal (216 x 356 mm), Executive (184 x 267 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), B5 (176 x 250 mm), A6 (105 x 148 mm), JIS B5 (182 x 257 mm), JIS B6 (128 x 182 mm), 76.2 x 116 mm, 195 x 270 mm, Folio (203 x 330 mm)
Supported Envelope Sizes
International DL (110 x 220 mm), Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm)
Standard Media Capacity
250 sheets
Bypass Feeder Capacity
1 sheet
Output Trays Capacity
150 sheets
Document & Media Handling Details
Input tray - 250 sheets - Legal (216 x 356 mm) weight: 60 g/m² - 163 g/m² ¦ Bypass tray - 1 sheet size: 76.2 x 116 mm - 216 x 355.6 mm weight: 60 g/m² - 163 g/m² ¦ Output tray - 150 sheets ¦ ADF - 50 sheets size: 105 x 147.3 mm - 215.9 x 355.6 mm weight: 60 g/m² - 105 g/m²
Speed Details
Printing: up to 26 ppm (A4) - B/W ¦ Printing: up to 26 ppm (A4) - colour ¦ Copying: up to 26 ppm (A4) - B/W ¦ Copying: up to 26 ppm (A4) - colour ¦ Scanning: up to 27 ppm (A4) - B/W (ISO/IEC 17991) ¦ Scanning: up to 21 ipm (A4) - colour (ISO/IEC 17991) ¦ Printing: up to 10 spm (A4) - B/W duplex ¦ Printing: up to 10 spm (A4) - colour duplex
Interfaces
1 x USB 2.0 ¦ 1 x Gigabit LAN
Security Protocols & Features
Operating System Support
Apple Mac OS, Linux, Chrome OS, Windows 11
Voltage Required
AC 220-240 V (50/60Hz)
Power Consumption Operational
560 Watt
Power Consumption Standby
70 Watt
Power Consumption Sleep
10 Watt
First Copy Out Time B/W
15.5 sec
First Copy Out Time Colour
15.5 sec
Consumables Included
Nordic Swan Ecolabel
ENERGY STAR Certified
Blue Angel Compliant
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width
41 cm
Depth
44.4 cm
Height
40.1 cm
Weight
20 kg
Shipping Width
49.7 cm
Shipping Depth
53.6 cm
Shipping Height
53.3 cm
Shipping Weight
23.3 kg
Sound Emission
47 dBA (operating)
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
32.5 °C
Humidity Range Operating
20 - 80%