IPC-HDBW2441R-ZAS-27135
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.68 kg
Kopā pieejams (gab.)
3
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
DAHUA
Ražotāja kods
IPC-HDBW2441R-ZAS-27135
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.68 kg
Kopā pieejams (gab.)
3
Tuvākā piegāde
Device Type
Network surveillance camera
Audio Support
Yes: built-in microphone
Audio Formats
PCM, G.726, G.711a, G.711u
Form Factor
Dome
Connectivity Technology
Wired
Width
12.2 cm
Depth
12.2 cm
Height
9.34 cm
Weight
520 g
Type
Colour - Day&Night - fixed - outdoor - dustproof / waterproof
Digital Video Format
MJPEG, H.264, H.265, H.265+, H.264+, H.264B, H.264H
Max Digital Video Resolution
2688 x 1520
Motion Detection
Yes
Video Modes
720p, 1080p
Exposure Range
1/3 sec - 1/100000 sec
Minimum Illumination
0.008 lux - colour - F1.5 - 30 IRE ¦ 0.0008 lux - B&W - F1.5 - 30 IRE ¦ 0 lux - IR
Infrared LEDs
2
Infrared Distance
40 m
Video Capture
RAM
128 MB
Flash Memory
128 MB
Features
Type
4 MP PS CMOS 1/2.9"
F14 mount - vari-focal
Optical Zoom
5 x
Focal Length
2.7 mm - 13.5 mm
Lens Iris
F/1.5 fixed iris
Min Focus Distance
0.8 m
Horizontal Field of View (degree)
Vertical Field of View (degree)
Diagonal Field of View (degree)
Range (degree)
0 to 355
Range (degree)
0 to 67
Network Interface
Ethernet 10Base-T/100Base-TX
Network Protocols
Alarm Inputs Qty
1
Alarm Outputs Qty
1
Ports
LAN/power - RJ-45 ¦ Audio line in - RCA ¦ Audio line out - RCA
Supported Memory Cards
microSD Card, microSDHC Card, microSDXC Card
Compliant Standards
Power Requirements
DC 12 V / PoE
Power Device
2.3 Watt
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Shipping Weight
680 g
Min Operating Temperature
-30 °C
Max Operating Temperature
60 °C
Relative Humidity (operating)
0 - 95%