StarTech.com USB 3.0 Dual Hard Drive Docking Station with UASP for 2.5 / 3.5in HDD / SSD - USB 3.5" SATA HDD / SSD Dock - SATA 6 Gbps - Storage controller - 2.5", 3.5" - SATA 6Gb / s - USB 3.0 - black - for P / N: SVA12M5NA
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
SDOCK2U33
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
1 kg
Kopā pieejams (gab.)
6
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
SDOCK2U33
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
1 kg
Kopā pieejams (gab.)
6
Tuvākā piegāde
Device Type
Storage controller - external
Hard Drive Form Factor Compatibility
2.5", 3.5"
Host Bus
USB 3.0
Colour
Black
Interface
SATA 6Gb/s
Data Transfer Rate
6 Gbit/s
Supported Devices
Hard drive, solid state drive
Max Storage Devices Qty
2
Processor
ASM1053E / VIA812
Bays
2 x hot-swap - 2.5" / 3.5" shared
Interfaces
2 x SATA 6Gb/s - SATA combo
Connections
1 x USB 3.0 - 9 pin USB Type B
Cables Included
1 x USB 3.0 cable - external
Features
Tested with up to 4TB 7200 RPM 3.5" hard drives, tested with up to 2TB 5400 RPM 2.5" hard drives
Compliant Standards
FCC, RoHS
Type
Power adapter
Voltage Required
AC 120/230 V
OS Required
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Width
14.8 cm
Depth
13.2 cm
Height
7 cm
Weight
532 g
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
20 - 80%