CT1000X10PROSSD9
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.076 kg
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
CRUCIAL
Ražotāja kods
CT1000X10PROSSD9
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.076 kg
Device Type
Solid state drive - external (portable)
Capacity
1 TB
Hardware Encryption
Yes
Encryption Algorithm
256-bit AES
NAND Flash Memory Type
Triple-level cell (TLC)
Interface
USB 3.2 Gen 2
Features
Water resistant, dust-proof, LED status indicator, PlayStation compatible, Xbox compatible
Width
10 mm
Depth
50 mm
Height
65 mm
Weight
42 g
Interface Transfer Rate
20 Gbps (USB 3.2 Gen 2x2)
Internal Data Rate
2100 MBps (read) / 2000 MBps (write)
Interfaces
1 x USB 3.2 Gen 2 - 24 pin USB-C
Power Source
USB bus
Software Included
Adobe Creative Cloud All Apps (1 month membership)
OS Required
Linux, Apple MacOS X, Microsoft Windows, Android
Cables Included
1 x USB-C 3.2 Gen 2 cable
Enclosure Material
Anodised aluminium
Compliant Standards
Plug and Play, UL, BSMI, RoHS, KCC, WEEE, IP55, RCM
Shipping Width
96 mm
Shipping Depth
16 mm
Shipping Height
109 mm