UE85U8072FUXXH
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
28.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
11
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
SAMSUNG
Ražotāja kods
UE85U8072FUXXH
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
28.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
11
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD TV - Crystal UHD - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2205163
Energy Class
Class G
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption (Max)
270 Watt
Power Consumption Operational
165 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
165 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
268 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
229 kWh
Diagonal Class
85"
Series
U8072F Series
Model Year
2025
Platform
Tizen OS
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10+
Video Processor
Crystal 4K
TV Tuner
1x analogue, 1x digital
TV Tuner Presence
Yes
Sensors
Eco Sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Auto Game Mode, Auto Low Latency Mode (ALLM), Filmmaker Mode, HGIG Mode, AI Energy Mode
Picture Enhancements
Mega Contrast, contrast enhancer, PurColor, 4K Upscaling, colour booster
Design
3 Bezel-less Design, MetalStream Design
Dimensions
Without stand
Width
188.99 cm
Depth
7.7 cm
Height
108.35 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
50 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR), Motion Xcelerator
LCD Backlight Technology
LED backlight UHD dimming
Display Menu Language
Multilingual
Features
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Colour
Black
Stand Features
Basic feet
Flat Panel Mount Interface
400 x 300 mm