LH65QMCEBGCXEN
Pakas svars
28 kg
Kopā pieejams (gab.)
49
Ražotāja kods
LH65QMCEBGCXEN
Pakas svars
28 kg
Kopā pieejams (gab.)
49
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display - Crystal UHD
Power Consumption Operational
187 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
135 kWh/1000h
Diagonal Class
65"
Series
QMC Series
Video Processor
Quantum 4K Lite
No
Sensors
Ambient light sensor (ALS), temperature sensor
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort
Modes
Pivot Mode, Director Mode, DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Dynamic Crystal Color, Intelligent UHD upscaling, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Slim Design
Width
145.68 cm
Depth
2.85 cm
Height
83.19 cm
Weight
21.5 kg
Enclosure Colour
Black
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.372 mm
Colour Support
16700000 colours
LCD Backlight Technology
LED backlight - Edge LED
Coating
Anti-glare, 25% Glass Haze
Brightness
500 cd/m²
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Smart Calibration, key lock, Workspace
Flat Panel Mount Interface
400 x 300 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A73 Quad-Core ( 1.6 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 16 GB (available 10 GB)
Operating System
Tizen OS 7.0
Type
Remote control
Battery Included
Speaker System
2 channel
Output Power / Total
20 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LAN Protocol
Ethernet
Connect & Share
Samsung Smart View+
Connector Type
Cables Included
RS-232C (IN) adapter
Compliant Standards
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Sleep
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
16.4 cm
Height (Shipping)
94.5 cm
Weight (Shipping)
28.6 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)