LH55QMCEBGCXEN
Pakas svars
19.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
24
Ražotāja kods
LH55QMCEBGCXEN
Pakas svars
19.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
24
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display - Crystal UHD
Energy Class
Class G
Power Consumption Operational
102 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
102 kWh/1000h
Diagonal Class
55"
Diagonal Size
54.6"
Series
QMC Series
Video Processor
Quantum 4K Lite
No
Sensors
Ambient light sensor (ALS), temperature sensor
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort
Modes
Pivot Mode, Director Mode, DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Dynamic Crystal Color, Intelligent UHD upscaling, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Slim Design
Width
123.79 cm
Depth
2.85 cm
Height
70.88 cm
Weight
15.7 kg
Enclosure Colour
Black
Pixel Pitch
0.315 mm
Colour Support
16700000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
LCD Backlight Technology
LED backlight - Edge LED
Coating
Anti-glare, 25% Glass Haze
Image Contrast Ratio
4000:1
Brightness
500 cd/m²
Response Time
8 ms
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Smart Calibration, key lock, Workspace
Stand
Optional
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Configuration
ARM Cortex-A73 Quad-Core ( 1.6 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 16 GB (available 10 GB)
Operating System
Tizen OS 7.0
Type
Remote control
Battery Included
Speaker System
2 channel
Output Power / Total
20 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LAN Protocol
Ethernet
Connect & Share
Samsung Smart View+
Connector Type
Cables Included
RS-232C (IN) adapter
Compliant Standards
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
Depth (Shipping)
14.8 cm
Height (Shipping)
83.5 cm
Weight (Shipping)
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)