LH50QMCEPGCXEN
Pakas svars
14.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
81
Ražotāja kods
LH50QMCEPGCXEN
Pakas svars
14.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
81
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Class
Class G
Power Consumption Operational
132 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
84 kWh/1000h
Diagonal Class
50"
Series
QMC Series
Platform
Tizen OS
Video Processor
Quantum 4K Lite
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort
Modes
Professional mode, DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Dynamic Crystal Color, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Slim Design
Dimensions
Without stand
Width
112.41 cm
Depth
2.85 cm
Height
64.48 cm
Weight
11.8 kg
LCD Display Technology
IPS
Pixel Pitch
0.285 mm
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
Anti-glare, 25% Glass Haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Brightness
500 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Commercial Features
Samsung VXT CMS
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Smart Calibration
Stand
Optional
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
16 GB
Operating System
Tizen OS 7.0
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LAN Protocol
Ethernet
Connect & Share
Samsung Smart View+
Connector Type
3 x HDMI input ¦ DisplayPort input ¦ 2 x USB ¦ Audio line-out ¦ RS-232 input ¦ RS-232 output ¦ LAN
Compliant Standards
EMC Class B, TUV Rheinland, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
13.1 cm
Height (Shipping)
76.1 cm
Weight (Shipping)
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)