LH98QHCEBGCXEN
Pakas svars
77.2 kg
Kopā pieejams (gab.)
16
Tuvākā piegāde
Ražotāja kods
LH98QHCEBGCXEN
Pakas svars
77.2 kg
Kopā pieejams (gab.)
16
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption (Max)
517 Watt
Power Consumption Operational
270 Watt
Diagonal Class
98"
Diagonal Size
97.5"
Series
QHC Series
Platform
Tizen OS
Operating System
Tizen OS 7.0
Video Processor
Quantum 4K Lite
No
Sensors
Ambient light sensor (ALS), temperature sensor
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort
Modes
Director Mode, DICOM Simulation Mode, landscape mode, portrait mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, 72% Colour Gamut NTSC, Intelligent UHD upscaling, Dynamic Crystal Color
Design
Even Bezel Design, Slim Design
Width
219.32 cm
Depth
4.81 cm
Height
124.88 cm
Weight
56.3 kg
Enclosure Colour
Slate black
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.562 mm
Coating
25% Glass Haze, anti-glare
Image Contrast Ratio
5500:1
Brightness
700 cd/m²
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
SSSP 10.0, Smart Calibration, Workspace, Center IR
Flat Panel Mount Interface
600 x 400 mm
Configuration
ARM Cortex-A73 Quad-Core ( 1.6 GHz ) 16 GB (available 10 GB)
Type
Remote control
Battery Included
Speaker System
2 channel
Output Power / Total
20 Watt
Connectivity
Wi-Fi, Bluetooth, LAN
LAN Protocol
Ethernet
Encryption
WPA2-Enterprise, WPA3-Personal, EAP-TLS, EAP-TTLS, EAP-PEAP
Connect & Share
Samsung Smart View+
Connector Type
3 x HDMI input DisplayPort input 2 x USB 2.0 Audio line-out RS-232 input RS-232 output LAN
Cables Included
RS-232C (IN) adapter
Compliant Standards
EMC Class A, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1, IP5X
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Width (Shipping)
237 cm
Depth (Shipping)
23 cm
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)