LH75QHCEBGCXEN
Pakas svars
40 kg
Ražotāja kods
LH75QHCEBGCXEN
Pakas svars
40 kg
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display - Crystal UHD
Power Consumption Operational
185 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
185 kWh/1000h
Diagonal Class
75"
Diagonal Size
74.5"
Series
QHC Series
Video Processor
Quantum 4K Lite
No
Sensors
Ambient light sensor (ALS), temperature sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort
Modes
Pivot Mode, Director Mode, DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Dynamic Crystal Color, Intelligent UHD upscaling, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Slim Design
Width
168.23 cm
Depth
2.85 cm
Height
96.04 cm
Weight
34.6 kg
Enclosure Colour
Black
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.429 mm
Colour Support
16700000 colours
LCD Backlight Technology
LED backlight - Edge LED
Coating
Anti-glare, 25% Glass Haze
Image Contrast Ratio
4000:1
Brightness
700 cd/m²
Response Time
8 ms
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Smart Calibration, key lock, Workspace
Stand
Optional
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A73 Quad-Core ( 1.6 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 16 GB (available 10 GB)
Operating System
Tizen OS 7.0
Type
Remote control
Battery Included
Speaker System
2 channel
Output Power / Total
20 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LAN Protocol
Ethernet
Connect & Share
Samsung Smart View+
Connector Type
Cables Included
RS-232C (IN) adapter
Compliant Standards
Plug and Play, EMC Class B, IP5X, HDCP 2.2, IEC/EN 62368-1, Safety 60950-1, Safety 62368-1
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
18 cm
Height (Shipping)
Weight (Shipping)
45.3 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)