LH55QBCNBGCXEN
Pakas svars
15.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Tuvākā piegāde
Ražotāja kods
LH55QBCNBGCXEN
Pakas svars
15.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display - Crystal UHD
Power Consumption Operational
154 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
85 kWh/1000h
Diagonal Class
55"
Series
QBC Series
Platform
Tizen OS
Operating System
Tizen OS 7.0
Video Processor
Crystal 4K
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Director Mode, DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Dynamic Crystal Color, Intelligent UHD upscaling, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Even Bezel Design, Ultra Slim
Width
123.79 cm
Depth
2.85 cm
Height
70.88 cm
Weight
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.315 mm
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
2% haze
Brightness
350 cd/m²
Response Time
8 ms
Commercial Features
SMART Signage Platform, Samsung VXT CMS, Home UI
Operation Hours / Days
16 / 7
Features
Smart Calibration
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
8 GB
Connectivity
LAN
LAN Protocol
Ethernet
Connector Type
Compliant Standards
EMC Class B, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Sleep
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
14.8 cm
Height (Shipping)
83.5 cm
Weight (Shipping)
19.9 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)