LH55QBCEBGCXEN
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
19.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
42
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
SAMSUNG
Ražotāja kods
LH55QBCEBGCXEN
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
19.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
42
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display - Crystal UHD - Smart TV
Energy Class
Class G
Power Consumption Operational
154 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
85 kWh/1000h
Diagonal Class
55"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
QBC Series
Platform
Tizen OS
Video Processor
Crystal 4K
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DVI
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, Dynamic Crystal Color, 72% Colour Gamut NTSC
Design
Ultra Slim
Dimensions
Without stand
Width
123.79 cm
Depth
2.85 cm
Height
70.88 cm
Weight
15.7 kg
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.315 mm
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
2% haze
Image Contrast Ratio
4000:1
Brightness
350 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
8 ms
Operation Hours / Days
16 / 7
Features
Smart Calibration
Stand
Optional
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
8 GB
Operating System
Tizen OS 7.0
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Connector Type
Compliant Standards
EMC Class B, Safety 60950-1, Safety 62368-1
EPEAT Compliant
EPEAT Bronze
ENERGY STAR Certified
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
14.8 cm
Height (Shipping)
83.5 cm
Weight (Shipping)
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)