LH55OHDEBGBXEN
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
36.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
33
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
SAMSUNG
Ražotāja kods
LH55OHDEBGBXEN
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
36.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
33
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Diagonal Class
55"
Diagonal Size
54.6"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
OHDX Series
Outdoor
Yes
Sun Exposure
Full sun
Platform
Tizen OS
Operating System
Tizen OS 8.0
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Sensors
Temperature sensor, auto brightness sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, 72% Colour Gamut
Design
Slim Design
Protection
Weatherproof, water-resistant, dust-resistant, impact protection, 3T tempered glass protection
Cooling System
Advanced cooling system
Dimensions
Without stand
Width
126.06 cm
Depth
6.9 cm
Height
73.14 cm
Weight
Enclosure Colour
Slate black
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.63 mm
Colour Support
16700000 colours
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
Anti-reflection, 0% Glass Haze
Image Contrast Ratio
6000:1
Brightness
4000 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
6 ms
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Multiple Display Control (MDC), security lock slot (cable lock sold separately)
Flat Panel Mount Interface
1186 x 560 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A72 Quad-Core ( 1.7 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 8 GB (system 3.88 GB + available 4.12 GB)
Type
Remote control
Battery Included
Connectivity
LAN, Bluetooth (optional), Wi-Fi (optional)
LAN Protocol
Ethernet
Connector Type
Platform
SmartThings Pro
Security Slot Type
Kensington security slot
Compliant Standards
IK10, EMC Class A, Safety 60950-1, Safety 62368-1, UL, HDCP 2.2, IP56
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
19.1 cm
Height (Shipping)
84.4 cm
Weight (Shipping)
43.1 kg
Min Operating Temperature
-30 °C
Max Operating Temperature
50 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)