LH85BEFHLGUXEN
Pakas svars
28.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
12
Tuvākā piegāde
Ražotāja kods
LH85BEFHLGUXEN
Pakas svars
28.7 kg
Kopā pieejams (gab.)
12
Tuvākā piegāde
Product Type
LED-backlit LCD TV - Smart TV
Energy Class
Class G
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption (Max)
270 Watt
Power Consumption Operational
165 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
165 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
268 kWh/1000h
Diagonal Class
85"
Diagonal Size
84.5"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
BEFX-H Series
Platform
Tizen OS
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10+
Video Processor
Crystal 4K
TV Tuner
1x analogue, 1x digital
TV Tuner Presence
Yes
Sensors
Eco Sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Filmmaker Mode
Picture Enhancements
98% sRGB colour gamut, contrast enhancer, 4K Upscaling
Design
3 Bezel-less Design, Slim Design
Dimensions
Without stand
Width
188.99 cm
Depth
7.7 cm
Height
108.35 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Pixel Pitch
0.487 mm
Colour Support
16700000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
Motion Xcelerator
LCD Backlight Technology
LED backlight - Edge LED
Coating
0% haze
Image Contrast Ratio
4700:1
Brightness
300 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
8 ms
Commercial Features
Operation Hours / Days
16 / 7
Features
Workspace, Wireless Dex, Microsoft 365 Cloud, Wireless TV On, MBR Support
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Colour
Black
Flat Panel Mount Interface
400 x 300 mm
VESA Compatibility
Conditional Access
Common Interface Plus (CI+) slot
Digital TV Tuner
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
HDTV Tuner
USB Port
USB Ports Qty
1
Type
Remote control
Battery Included
Surround Mode
Speaker System
2 channel
Output Power / Total
20 Watt
Features
Speakers
2 x speaker - 10 Watt
Functionality
WEB browsing, Internet video playback
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LAN Protocol
Ethernet
Wi-Fi Protocol
802.11ac
Bluetooth Version
Bluetooth 5.3
Connect & Share
Sound Mirroring, Screen Mirroring, Media Home
Internet Streaming Services
YouTube, BizTV, Niio App
Connector Type
3 x HDMI USB LAN
Internet of Things (IoT) Compatible
Platform
SmartThings Pro
Compliant Standards
EMC Class B, Safety 60065, Safety 62368-1
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 220-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
On/off timer
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Dimensions & Weight Details
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
17.1 cm
Height (Shipping)
120 cm
Weight (Shipping)
40.7 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)