86BDL4252E/00
Pakas svars
51.25 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Ražotāja kods
86BDL4252E/00
Pakas svars
51.25 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2304649
Energy Class
Class F
Power Consumption Operational
175 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
143 kWh/1000h
Diagonal Class
86"
Commercial Use
Yes - interactive digital signage
Combined With
Touchscreen (multi touch)
Series
E-Line
Platform
Android
Operating System
Android OS 14
No
Sensors
Ambient light sensor (ALS)
HDMI Ports Qty
3 ports
PC Interface
DisplayPort, VGA, USB-C, VGA (HD-15)
Width
195.7 cm
Depth
9.71 cm
Height
117.08 cm
Weight
LCD Display Technology
ADS
Pixel Pitch
0.4935 mm
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
Anti-glare, 7 MOHS hardness, anti-fingerprint, anti-reflection
Brightness
400 cd/m²
Pull-Down Compensation
Touchpoints Qty
50
Commercial Features
Philips Wave remote management, remote lock, Open Pluggable Standard (OPS) support, keyboard lock
Operation Hours / Days
18 / 7
Features
Flat Panel Mount Interface
800 x 600 mm
VESA Compatibility
Yes
Input Video Formats
1080/60i, 480/60p, 720/60p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 480/60i, 2160/50p, 2160/60p
Supported Computer Resolutions
Supported Video Formats
MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.264, H.263, H.265, VP8, VP9
Supported Audio Formats
AAC, HE-AAC, MPEG
Supported Pictures Formats
BMP, PNG, JPEG, WebP
USB Port
Yes
USB Ports Qty
7
Configuration
4 x ARM Cortex-A73 + 4 x ARM Cortex-A53 - 8 GB - 128 GB eMMC - Mali-G52
Output Power / Total
40 Watt
Speakers
2 x speaker - 20 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, NFC, Bluetooth
LAN Protocol
Gigabit Ethernet
Bluetooth Version
Bluetooth 5.2
Connect & Share
Screen Share, Wi-Fi Miracast
Internet Streaming Services
Google Cast
Connector Type
3 x HDMI input ¦ HDMI output ¦ DisplayPort ¦ VGA output ¦ 4 x USB 3.0 ¦ USB 2.0 ¦ USB-C with 65W Power Delivery ¦ USB ¦ 2 x USB ¦ 2 x LAN ¦ Audio line-in ¦ Audio line-out ¦ Optical output ¦ RS-232C input/output
Included Accessories
Cleaning cloth, 2 touch pens, AC switch cover, Philips logo
Cables Included
USB-A to USB-B cable - 3 m
Compliant Standards
Plug and Play, FCC Class A certified, RoHS, CB, EAC, EMF, ETL, FCC
Service & Support
Limited warranty - 5 years
Weight (Shipping)
70 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 90% RH (non-condensing)