ASUS NUC 15 Pro+ RNUC15CRSU700002 - Barebone - mini PC 1 x Core Ultra 7 255H / up to 5.1 GHz - RAM 0 GB - Arc Graphics 140T - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.4, 2.5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet - silver
Ražotāja kods
90AR00P3-M00040
Pakas svars
1.678 kg
Kopā pieejams (gab.)
304
Ražotāja kods
90AR00P3-M00040
Pakas svars
1.678 kg
Kopā pieejams (gab.)
304
Mini PC
Embedded Security
Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip
Colour
Silver
CPU
Intel Core Ultra 7 (Series 2) 255H
Clock Speed
2 GHz (P-core) / 700 MHz (E-core)
Max Turbo Speed
5.1 GHz (P-core) / 4.4 GHz (E-core)
Number of Cores
16-core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
1
Neural Processor Unit (NPU)
Intel AI Boost
NPU Performance Up To (TOPS)
13 TOPS
Sparsity Support
Yes
AI Software Frameworks Supported by NPU
DirectML, ONNX RT, OpenVINO, WebNN, WindowsML
Windows Studio Effects Support
Yes
Installed Size
24 MB
Cache Per Processor
24 MB
Installed Size
0 GB (installed) / 96 GB (max)
Technology
DDR5 SDRAM
Form Factor
SO-DIMM 262-pin
Slots
2 (Total) / 2 (empty)
Type
No HDD
SATA
Controller Interface Type
SATA 6Gb/s
Channel Qty
No optical drive
Monitor Type
None.
Graphics Processor
Intel Arc Graphics 140T
Video Interfaces
HDMI
Wireless LAN Supported
Wireless NIC
Intel WI-FI 7 BE201
Data Link Protocol
Slots
1 (total) / 1 (free) x M.2 Card - 2280 1 (total) / 1 (free) x M.2 Card - 2242
Interfaces
1 x USB 3.2 Gen 2x2 (1 front) 3 x USB 3.2 Gen 2 (2 front, 1 rear) 2 x HDMI (supports 4K@60Hz) 2 x Thunderbolt 4/USB4/DisplayPort 2.1 1 x LAN (2.5Gigabit Ethernet) 1 x USB 2.0
Theft/Intrusion Protection
Security lock slot (cable lock sold separately)
Security Slot Type
Kensington security slot
VESA Mounting Interface
VESA
Device Type
Power adapter
Power Provided
150 Watt
OS Provided
No operating system
Width
14.4 cm
Depth
11.2 cm
Height
12.1 cm
Weight
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
0 - 92% (non-condensing)