C31CK03102MK
Shipping weight
18.011 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Colour label printer, ink-jet (multicoloured), media width (max.): 112 mm, print width (max.): 108 mm, roll diameter (max.): 102 mm, speed (max.): 100 mm/s, USB, Ethernet (10/100/1000 Mbit), emulation: ZPLII, cutter, Black Mark Sensor, Gap Sensor, incl.: cable (USB), power supply unit, power cable, ink cartridge, QSG
All offers are visible after login.
Manufacturer
EPSON
Reference
C31CK03102MK
Shipping weight
18.011 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Print technology
Inkjet
Colour
Y
Maximum resolution
1200 x 1200 DPI
Print speed
102 mm/sec
Maximum printing width
10.8 cm
Printing method
Epson PrecisionCore
Autocutter
Y
Connectivity technology
Wired
USB port
Product colour
White
Display
LCD
Display diagonal
6.86 cm (2.7")
Power consumption (printing)
28 W
Power consumption (standby)
3 W
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Operating temperature (T-T)
5 - 35 °C
Storage temperature (T-T)
20 - 80 °C
Width
310 mm
Depth
285 mm
Height
283 mm
Quantity per pack
1 pc(s)
Package width
400 mm
Package depth
440 mm
Package height
425 mm