C31CK03102BK
Article
Intrastat
Shipping weight
18.298 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Colour label printer, ink-jet (multicoloured), media width (max.): 112 mm, print width (max.): 108 mm, roll diameter (max.): 102 mm, speed (max.): 100 mm/s, USB, Ethernet (10/100/1000 Mbit), emulation: ZPLII, cutter, Black Mark Sensor, Gap Sensor, incl.: cable (USB), power supply unit, power cable, ink cartridge, QSG
All offers are visible after login.
Manufacturer
EPSON
Reference
C31CK03102BK
Article
Intrastat
Shipping weight
18.298 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Print technology
Inkjet
Colour
Y
Maximum resolution
1200 x 1200 DPI
Print speed
102 mm/sec
Maximum printing width
10.8 cm
Printing method
Epson PrecisionCore
Autocutter
Y
Connectivity technology
Wired
USB port
Product colour
White
Display
LCD
Display diagonal
6.86 cm (2.7")
Power consumption (printing)
28 W
Power consumption (standby)
3 W
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Operating temperature (T-T)
5 - 35 °C
Width
310 mm
Depth
285 mm
Height
283 mm
Quantity per pack
1 pc(s)
Package width
400 mm
Package depth
440 mm
Package height
425 mm