TA-UC-2AC12-01
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
GEMBIRD
Reference
TA-UC-2AC12-01
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
Product Type
Power adapter
Designed For
Tablet, mobile phone
Enclosure Colour
White
Voltage Required
AC 100-240 V
Input Connectors
Power 2-pole
Input Connectors Qty
1
Voltage Provided
5 V
Output connectors
Total 2: 4 pin USB Type A, 24 pin USB-C
Max Electric Current
2.4 A
Power Device Details
4 pin USB Type A - output - 5 V - 12 W - 2.4 A ¦ 24 pin USB-C - output - 5 V - 12 W - 2.4 A