Dahua Power Series DH-PFM320D-015 - Power adapter - AC 100-240 V - white
Manufacturer
DAHUA
Reference
PFM320D-015
Article
Intrastat
Shipping weight
0.095 kg
Total quantity in stocks
17
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
DAHUA
Reference
PFM320D-015
Article
Intrastat
Shipping weight
0.095 kg
Total quantity in stocks
17
Nearest delivery
Device Type
Power adapter - external
Colour
White
Input Voltage
AC 100-240 V
Frequency Required
50/60 Hz
Input Connectors
2 pin power
Power Output Connectors Details
1 x 2 pin power - 12 V - 1.5 A
Output Voltage
12 V + 7% / - 3%
Max Electric Current
1.5 A
Surge Suppression
Yes
Features
Wall mountable, overheat protection, over current protection, over voltage protection, 8 kV ESD protection (Air), 6 kV ESD protection (Contact)
Compliant Standards
EN 61000-4-5, FCC
Min Operating Temperature
-30 °C
Max Operating Temperature
70 °C
Humidity Range Operating
5 - 95%