C31NANOLANPD100
Article
Intrastat
Shipping weight
0.085 kg
Total quantity in stocks
38
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
I-TEC
Reference
C31NANOLANPD100
Article
Intrastat
Shipping weight
0.085 kg
Total quantity in stocks
38
Nearest delivery
Product Type
Docking station
Width
4.3 cm
Depth
13 cm
Height
1.5 cm
Weight
85 g
Localisation
Europe
Max Resolution Details
4K - 60 Hz (Single Display (HDMI)) ¦ 1080P - 120 Hz (Single Display (HDMI))
Audio Output
Headset
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Expansion Slots
1 (total) / 1 (free) x SD Memory Card ¦ 1 (total) / 1 (free) x microSD
Interfaces
3 x USB-C 3.2 Gen 1 - 24 pin USB-C ¦ 1 x USB-C with Power Delivery (100 W) (power only) - 24 pin USB-C ¦ 1 x network - 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x audio / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x headphone/microphone combo jack - mini-phone stereo 3.5 mm
Cables Included
1 x USB-C cable - integrated - 30 cm
Included Accessories
Power adapter
Features
Aluminium housing, MAC address cloning support, LED indicator, 100W power delivery, DisplayPort Alt Mode, Thunderbolt 3/4 compatible, RTL8153 chipset
Compliant Standards
DisplayPort 1.2
Power Device
Power adapter
Voltage Required
AC 100-240 V
Power Provided
100 Watt
Voltage Provided
5 / 9 / 12 / 15 / 20 V