C31DUAL4K60DP
Shipping weight
0.131 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
I-TEC
Reference
C31DUAL4K60DP
Shipping weight
0.131 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
Product Type
Docking station
Width
7 cm
Depth
6 cm
Height
1.5 cm
Weight
53 g
Localisation
Europe
Max Resolution Details
4K - 60 Hz (DisplayPort 1.2 only) ¦ 2560 x 1440 - 144 Hz (DisplayPort 1.2 only) ¦ 4K - 30 Hz (Dual Display (DisplayPort 1.2)) ¦ 8K - 30 Hz (DisplayPort 1.4 only) ¦ 4K - 120 Hz (DisplayPort 1.4 only) ¦ 1440p - 240 Hz (DisplayPort 1.4 only) ¦ 1080P - 360 Hz (DisplayPort 1.4 only) ¦ 4K - 60 Hz (Dual Display (DisplayPort 1.4))
Interfaces
2 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort