DELL-WD19S130W
Article
Intrastat
Shipping weight
0.585 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
DELL
Reference
DELL-WD19S130W
Article
Intrastat
Shipping weight
0.585 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
Product Type
Docking station
Width
20.5 cm
Depth
9 cm
Height
2.9 cm
Weight
585 g
Enclosure Colour
Black
Max Resolution Details
5120 x 2880 - 60 Hz
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Interfaces
2 x display / video - DisplayPort - 20 pin DisplayPort ¦ 1 x display / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x USB-C ¦ 3 x USB 3.1 Gen 1 - 9 pin USB Type A ¦ 2 x USB-C 3.1 Gen 2 ¦ 1 x network - Ethernet 1000 - RJ-45
Cables Included
1 x USB-C cable - 80 cm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), 130W power delivery to Dell systems, 90W power delivery to non-Dell systems, wireless vPro