FF01-6822-12SL
Article
Intrastat
Shipping weight
78 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
LANBERG
Reference
FF01-6822-12SL
Article
Intrastat
Shipping weight
78 kg
Product Type
Rack - 600 x 800, flat pack, with glass door, LCD
Rack Type
Cabinet
Built-in Devices
LCD screen, thermostat
Placing / Mounting
Free-standing
Product Material
Tempered glass, metal, high quality cold rolled steel
Package Content
Rack Size
19"
Height (Rack Units)
22U
Width
60 cm
Depth
80 cm
Height
123.3 cm
Weight
Colour
Grey, RAL 7035
Weight Limit
1200 kg
Assembly Required
Yes
Features
5 mm front door thickness, 1 mm rear door thickness, 1.5 mm upper and lower panel thickness, 1.2 mm side panel thickness, 2 mm rail thickness, LCD display, thermostat, 4 vertical mounting rails, single-leafed, tempered glass front door, metal rear door, 180° door opening, 4 slots for fan