FF01-8822-12BL
Shipping weight
86.15 kg
Reference
FF01-8822-12BL
Shipping weight
86.15 kg
Product Type
Rack - 800 x 800, flat pack, with glass door, LCD
Built-in Devices
LCD screen, thermostat, 4 cooling fans
Placing / Mounting
Free-standing
Product Material
Metal, tempered glass
Package Content
Rack Size
19"
Height (Rack Units)
22U
Height
123.9 cm
Weight
85 kg
Features
Tempered glass front door, LCD display, single-leafed, 215° door opening, 4 slots for fan, 4 vertical mounting rails, 5 mm front door thickness, 1 mm rear door thickness, 1.5 mm upper and lower panel thickness, 1.2 mm side panel thickness, 2 mm rail thickness, 1.5 mm frame thickness