FF01-8227-12BL
Shipping weight
107.6 kg
Reference
FF01-8227-12BL
Shipping weight
107.6 kg
Product Type
Rack - 800 x 1200, flat pack, with glass door, LCD
Built-in Devices
LCD screen, thermostat, 4 cooling fans
Rack Size
19"
Height (Rack Units)
27U
Width
80 cm
Depth
120 cm
Height
145.6 cm
Weight
122 kg
Features
Tempered glass front door, metal rear door, 4 slots for fan, 4 vertical mounting rails, 5 mm front door thickness, 1.2 mm rear door thickness, 1.5 mm upper and lower panel thickness, 1.2 mm side panel thickness, 2 mm rail thickness, 1.5 mm frame thickness, single-leafed, 215° door opening