FF01-6242-12BL
Article
Intrastat
Shipping weight
134 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
LANBERG
Reference
FF01-6242-12BL
Article
Intrastat
Shipping weight
134 kg
Product Type
Rack - 600 x 1200, flat pack, with glass door, LCD
Rack Type
Cabinet
Built-in Devices
6 cooling fans, LCD screen, thermostat
Placing / Mounting
Free-standing
Product Material
Metal, tempered glass
Package Content
Grounding cable, front and rear door lock, wheels with brake, levelling legs, side locks, M6 screws
Rack Size
19"
Height (Rack Units)
42U
Width
60 cm
Depth
120 cm
Height
201.8 cm
Weight
Colour
Black, RAL 9004
Weight Limit
1200 kg
Assembly Required
Yes
Features
Tempered glass front door, top & bottom cable entry points, 1.2 mm door and panels thickness, 1.5 mm frame thickness, 2 mm rail thickness, single-leafed, 1.5 mm upper and lower panel thickness, 215° door opening