Neomounts DS75S-950WH2 - Mounting kit (desk mounting arm) - full-motion - for 2 LCD displays - aluminium - white - screen size: 17"-27"
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
DS75S-950WH2
Article
Intrastat
Shipping weight
4.098438 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
DS75S-950WH2
Article
Intrastat
Shipping weight
4.098438 kg
Width
83.3 cm
Depth
73.9 cm
Height
58.6 cm
Adjustable Width
107.4 cm
Adjustable Depth
17.3-71 cm
Adjustable Height
Material
Aluminium
Colour
White
Package Content
Desk clamp, grommet mount
Type
Mounting kit
Mounting Components
Desk mounting arm
Design
Full-motion
Recommended Use
2 LCD displays
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm, 75 x 75 mm
Cable Management
Integrated cable management
Recommended Display Size
17"-27"