Neomounts by Newstar DS75-450BL2 - Mounting kit (articulating arm, grommet clamp, topfix clamp) - full-motion - for 2 LCD displays - black - screen size: 17"-32" - desktop
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
DS75-450BL2
Article
Intrastat
Shipping weight
4.141797 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
DS75-450BL2
Article
Intrastat
Shipping weight
4.141797 kg
Width
76.1 cm
Depth
11.5 cm
Height
64.6 cm
Adjustable Width
54 cm
Adjustable Depth
68 cm
Adjustable Height
28 cm
Colour
Black
Package Content
Mounting hardware
Type
Mounting kit
Mounting Components
Articulating arm, grommet clamp, topfix clamp
Design
Full-motion
Recommended Use
2 LCD displays
Placing / Mounting
Desktop
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm, 75 x 75 mm
Cable Management
Integrated cable management
Recommended Display Size
17"-32"