Neomounts by Newstar LFD-W2000 - Bracket - for LCD display (tilt) - black - screen size: 60"-100" - wall-mountable
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
LFD-W2000
Article
Intrastat
Shipping weight
4.123631 kg
Total quantity in stocks
9
Nearest delivery
The NewStar's LFD-W2000 is a tiltable wall mount for flat screens up to 100". This mount is a great choice when you want the ultimate viewing flexibility with your flat screen. NewStars' tilt technology allows the mount to change to any viewing angle to fully benefit from the capabilities of the flat screen. Create a clean design ambiance for your flat screen TV in the living room, bedroom or home cinema.
All offers are visible after login.
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
LFD-W2000
Article
Intrastat
Shipping weight
4.123631 kg
Total quantity in stocks
9
Nearest delivery
Depth
13 cm
Colour
Black
Type
Bracket
Design
Tilt
Recommended Use
LCD display
Placing / Mounting
Wall-mountable
VESA Mounting Interface
From 200 x 200 mm, up to 1000 x 800 mm
Recommended Display Size
60"-100"