Neomounts by Newstar PLASMA-M1700E - Cart - for flat panel / AV equipment - black - screen size: 32"-55"
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
PLASMA-M1700E
Article
Intrastat
Shipping weight
18.2 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
PLASMA-M1700E
Article
Intrastat
Shipping weight
18.2 kg
Maximum weight capacity
50 kg
Maximum screen size
177.8 cm (70")
Mounting type
Floor
Minimum VESA mount
200 x 200 mm
Maximum VESA mount
600 x 400 mm
Minimum screen size
81.3 cm (32")
Number of displays supported
1
Height adjustment
Y
Height adjustment type
Manual
Height adjustment range
1550 - 1700 mm
Tilt angle range
0 - 15°
Product colour
Black
Type
Portable floor stand
Height
1700 mm
Package width
125 mm
Package depth
355 mm
Package height
1765 mm