Neomounts by Newstar FPMA-D700D - Mounting kit - for 2 LCD displays (full-motion) - black - screen size: 19"-30" - clamp mountable, desk-mountable
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
FPMA-D700D
Article
697521
Intrastat
Shipping weight
3.66543 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
NEOMOUNTS
Reference
FPMA-D700D
Article
697521
Intrastat
Shipping weight
3.66543 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Maximum weight capacity
6 kg
Maximum screen size
68.6 cm (27")
Mounting type
Desk
Minimum screen size
25.4 cm (10")
Minimum VESA mount
75 x 75 mm
Maximum VESA mount
100 x 100 mm
Number of displays supported
2
Mounting
Clamp
Height adjustment
Y
Height adjustment type
Manual
Height adjustment range
0 - 700 mm
Tilt angle range
Swivel angle
180°
Angle of rotation
360°
Product colour
Black
Depth
130 mm
Height
700 mm
Package width
848 mm
Package depth
127 mm
Package height
127 mm