FPMA-C400BLACK
Shipping weight
8.67 kg
Reference
FPMA-C400BLACK
Shipping weight
8.67 kg
Maximum weight capacity
35 kg
Maximum screen size
152.4 cm (60")
Mounting type
Ceiling
Minimum VESA mount
200 x 200 mm
Maximum VESA mount
600 x 400 mm
Minimum screen size
81.3 cm (32")
Number of displays supported
1
Height adjustment
Y
Height adjustment type
Manual
Height adjustment range
640 - 1040 mm
Tilt angle range
0 - 25°
Swivel angle
60°
Adjustable
Y
Product colour
Black
Depth
80 mm
Height
1040 mm
Package width
725 mm
Package depth
200 mm
Package height
220 mm