JK-A0100EU-2
Article
Intrastat
Shipping weight
1.15 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
CHERRY
Reference
JK-A0100EU-2
Article
Intrastat
Shipping weight
1.15 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
Recommended usage
Office
Device interface
USB
Keyboard key switch
Mechanical
Keyboard layout
QWERTY
Keyboard language
US English
Pointing device
N
Keyboard form factor
Full-size (100%)
Numeric keypad
Y
Keyboard number of keys
109
Keyboard keys operating life
10 million characters
Windows keys
Y
Hot keys
Number of hot keys
4
Connectivity technology
Wired
USB hub
N
Purpose
Universal
Fingerprint reader
Smart card reader
Certification
cURus, VDE GS, c-tick, VCCI, CE, FCC, FIPS 201
Backlight
Product colour
Black
Keyboard style
Straight
Full-size keyboard
Wrist rest
Surface coloration
Monochromatic
LED indicators
Cable length
1.8 m
Plug and Play
Power source type
USB
Power consumption
100 mA
Mouse included
Windows operating systems supported
Mac operating systems supported
Linux operating systems supported
Operating temperature (T-T)
0 - 50 °C
Storage temperature (T-T)
-20 - 65 °C
Keyboard dimensions (WxDxH)
458 x 188 x 46 mm
Keyboard weight
840 g
Number of products included
1 pc(s)
User guide
Package width
472 mm
Package depth
232 mm
Package height
55 mm