F4-3000C16S-16GISB
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
20
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
G.SKILL
Reference
F4-3000C16S-16GISB
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
20
Nearest delivery
Capacity
16 GB
Upgrade Type
Generic
Type
DRAM memory module
Technology
DDR4 SDRAM
Form Factor
DIMM 288-pin
Module Height (inch)
1.2
Speed
3000 MHz (PC4-24000)
Latency Timings
CL16 (16-18-18-38)
Data Integrity Check
Non-ECC
Features
Intel Extreme Memory Profiles (XMP 2.0), unbuffered
Voltage
1.35 V
RAM Performance
Tested - 3000 MHz - 1.35 V - CL16 - 16-18-18-38 ¦ SPD - 2133 MHz - 1.2 V