CMK16GX4M1A2400C16
Manufacturer
CORSAIR
Reference
CMK16GX4M1A2400C16
Article
Intrastat
Capacity
16 GB
Upgrade Type
Generic
Type
DRAM memory module
Technology
DDR4 SDRAM
Form Factor
DIMM 288-pin
Speed
2400 MHz (PC4-19200)
Latency Timings
CL16 (16-16-16-39)
Data Integrity Check
Non-ECC
Features
Voltage
1.2 V
RAM Performance
SPD - 2133 MHz - 1.2 V - CL15 - 15-15-15-36 ¦ Tested - 2400 MHz - 1.2 V - CL16 - 16-16-16-39