BX8071512900F
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
INTEL
Reference
BX8071512900F
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Product Type
Processor
Type / Form Factor
Intel Core i9 12900F (12th Gen)
Number of Cores
16-core
Number of Threads
24 threads
Cache
30 MB
Cache Memory Details
L3 - Smart Cache - 30 MB ¦ L2 - 14 MB
Processor Qty
1
Clock Speed
2.4 GHz (P-core) / 1.8 GHz (E-core)
Max Turbo Speed
5.1 GHz (P-core) / 3.8 GHz (E-core)
Manufacturing Process
10 nm
Thermal Design Power
202 W
Thermal Specification
100 °C