BX8071513700F
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Reference
BX8071513700F
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Type / Form Factor
Intel Core i7 13700F (13th Gen)
Number of Cores
16-core
Number of Threads
24 threads
Cache
30 MB
Cache Memory Details
Smart Cache - 30 MB ¦ L2 - 24 MB
Clock Speed
2.1 GHz (P-core) / 1.5 GHz (E-core)
Max Turbo Speed
5.2 GHz (P-core) / 4.1 GHz (E-core)
Compatible Processor Socket
FCLGA1700 Socket
Thermal Design Power
219 W
Thermal Specification
100 °C