CM8071504555228
Total quantity in stocks
2
Reference
CM8071504555228
Total quantity in stocks
2
Type / Form Factor
Intel Core i5 12600KF (12th Gen)
Number of Cores
10-core
Number of Threads
16 threads
Cache
20 MB
Cache Memory Details
Smart Cache - 20 MB ¦ L2 - 9.5 MB
Clock Speed
3.7 GHz
Max Turbo Speed
4.9 GHz
Compatible Processor Socket
LGA1700 Socket
Manufacturing Process
14 nm
Thermal Design Power
150 W
Thermal Specification
100 °C