CM8071504555227
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
30
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
INTEL
Reference
CM8071504555227
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
30
Nearest delivery
Product Type
Processor
Type / Form Factor
Intel Core i5 12600K (12th Gen)
Number of Cores
10-core
Number of Threads
16 threads
Cache
20 MB
Cache Memory Details
Smart Cache - 20 MB ¦ L2 - 9.5 MB
Processor Qty
1
Clock Speed
3.7 GHz
Max Turbo Speed
4.9 GHz
Compatible Processor Socket
LGA1700 Socket
Manufacturing Process
7 nm
Thermal Design Power
150 W
Thermal Specification
100 °C
PCI Express Revision
5.0
PCI Express Configurations
1x16+1x4, 2x8+1x4
PCI Express Lanes Qty
20
Architecture Features
Type
Intel UHD Graphics 770
Base Frequency
300 MHz
Max Dynamic Frequency
1.45 GHz
Max Supported Resolution
5120x3200@120Hz (eDP), 7680x4320@60Hz (DP), 4096x2160@60Hz (HDMI)