Manufacturer
UBIQUITI
Reference
EP-54V-150W-AC
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
UBIQUITI
Reference
EP-54V-150W-AC
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
Device Type
Power supply - redundant - plug-in module
Input Voltage
AC 100-240 V
Frequency Required
50 - 60 Hz
Output Voltage
54 V
Power Capacity
150 Watt
Compliant Standards
IC, FCC Part 15 A, Directive 2002/96/EC, Directive 2002/96/CE, CAN ICES-3 Class A
OS Required
Linux, Apple MacOS X, Microsoft Windows 7 / 8 / 10
Service & Support
Limited warranty - 1 year
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 90%