GV-N507TWF3-16GD
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
GIGABYTE
Reference
GV-N507TWF3-16GD
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
Device Type
Graphics card
Bus Type
PCI Express 5.0
Graphics Engine
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti
Core Clock
2452 MHz
CUDA Cores
8960
Max Resolution
7680 x 4320
Max Monitors Supported
4
Interfaces Details
3 x DisplayPort ¦ HDMI
API Supported
OpenGL 4.6, DirectX 12
Features
Size
16 GB
Technology
GDDR7 SDRAM
Memory Speed
28 Gbps
Bus Width
256-bit
Additional Requirements
16 pin PCI Express power connector
Included Accessories
VGA Holder, graphics card support bracket, 1x 12V-2x6 to 2x PCIe 8pin adapter