90-GA4DZZ-00UANF
Article
Intrastat
Shipping weight
0.834 kg
Total quantity in stocks
200
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
ASROCK
Reference
90-GA4DZZ-00UANF
Article
Intrastat
Shipping weight
0.834 kg
Total quantity in stocks
200
Nearest delivery
Device Type
Graphics card
Bus Type
PCI Express 4.0
Graphics Engine
AMD Radeon RX 7600
Boost Clock
2725 MHz
Stream Processors
2048
Max Resolution
7680 x 4320
Max Monitors Supported
4
Interfaces
3 x DisplayPort ¦ HDMI
API Supported
OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate
Features
AMD Eyefinity Technology, DrMOS, Triple Fan Design, 0dB Technology, Radeon Boost, Radeon Anti-Lag, Polychrome SYNC, AMD Infinity Cache, Striped Axial Fan, ultra-fit heatpipe, 2.25-slot Fan Cooler, Metal Backplate with Thermal Pad, Radeon Super Resolution (RSR), 32 MB cache, High Density Glass Fabric PCB, matte black PCB, AMD FidelityFX Super Resolution 2 (FSR), AMD Radiance Display Engine, AMD Smart Technologies, GPU direct contact copper plates, copper base, Premium 90A Power Choke, 32 AMD RDNA 3 compute units, HDCP
Size
8 GB
Technology
GDDR6 SDRAM
Memory Speed
18 Gbps
Bus Width
128-bit
Required Power Supply
600 W
Additional Requirements
8 pin PCI Express power connector