CL-P065-AL12SW-A
Manufacturer
THERMALTAKE
Reference
CL-P065-AL12SW-A
Article
Intrastat
Product Type
Processor cooler
Width
7.6 cm
Depth
12.7 cm
Height
15.35 cm
Compatible With
Heatsink Material
Aluminium
Fan Diameter
120 mm
Fan Height
25 mm
Rotation Speed
300-1500 rpm
Air Flow
43.34 cfm
Air Pressure
1.18 mm
Noise Level
26.33 dBa
Power Connector
4-pin fan connector, 3-pin digital RGB header
Rated Voltage
12 V
Start Voltage
6 V
Rated Current
0.48 A